Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mám problémy

Téměř cokoli nás může ovládat: pýcha, jídlo, moc, sex, drogy, alkohol, hazard, sport, deprese, zármutek, sláva, strach, cokoli. Apoštol Pavel napsal: „Ničím se nenechám ovládat“. Přesto lidé, křesťané i nekřesťané, věřící i nevěřící, vedou své zápasy se zdánlivě nepřekonatelnými problémy každý den. Stačí se jen podívat na večerní zprávy. Každý má ve svém okolí někoho, kdo je závislý na alkoholu nebo drogách, 45 procent našich dětí vyzkoušelo nebo kouří marihuanu, velká část jich vyrůstá jen s matkou nebo zažili rozvod svých rodičů. Lidé čelí depresím a zármutku pro různé životní ztráty. Církvi se to nevyhýbá. Čelíme neustálému tlaku na bohatství, úspěch, krásu. Lidé v dnešním světě hledají způsob jak přemoci bolest spojenou s nedostatkem společenského přijetí, samotou, rozpadem rodiny, ztrátou životních jistot nebo mnohem horšími prožitky pocházejícími ze zranění, jako jsou sexuální a jiná zneužití, domácí násilí a mnoho dalších problémů. Lidé touží po smysluplných vztazích, kde by své problémy mohli sdílet a nalézt podporu. Nalézt možnou cestu ven z problémů nebo jen smíření, pokoj a odpuštění.

Toto jsou nejzřetelnější problémy, ale další život-ovládající problémy jsou často skryté pod povrchem a možná nejsou tak zřejmé jako jsou drogy a alkohol, ale jsou stejně tak devastující. Všechny mají jedno společné, brání nám ve svobodném prožívání vlastního života a seberealizaci ve společnosti. Mnoho těchto lidí nevidí žádné východisko, zůstávají se svými problémy sami, nikdo o nich neví. Dokonce věří, že žádná pomoc neexistuje. Jsou jistě i v našich sborech.  

Pokud víš o někom, kdo bojuje s přemáhajícími problémy nebo sám jsi zaměstnán ve svém nitru věcmi, které chceš překonat, kontaktuj kancelář Bodu obratu. Udělej to také pokud ve svém sboru chceš začít s touto službou. 


Možnost zapojit se do skupiny nebo najít radu můžeš také v síti kontaktních center TCI ČR - www.propojenagenerace.cz


pg_logo_-18-217-fin_col_2021jpg.jpg
 
 
 

Příspěvky

2. 8. 2010

Ani já tě nesoudím, ...

/ Rubrika: Mám problémy

Dříve než řekneš: "ten pomeranč je shnilý", oloupej ho. Takhle jednoduše by se dalo popsat to, co často děláme v mezilidských vztazích. Soudíme druhého, bez toho, abychom jej poznali. Proto většina z nás zůstává uzavřená ve strachu z odhalení. Je jednodušší druhého soudit než mu pomoci. Svět je plný předsudků a předpojatosti. Služba Bodu obratu chce být jiná. Přečti si čím... 

 
Celý příspěvek