Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. 8. 2010

Ani já tě nesoudím, ...

Když jedinec nebo rodina čelí problémům, které ovládají jeho nebo jejich životy, je velmi jednoduché je odmítnout formou:  to je jejich problém, ani už jsou takoví“. Problém je, že dát lidem nálepky nikdy problém nevyřešilo, dát lidem nálepky je sice klasifikuje, ale nedává žádné odpovědi a řešení. Nálepka nemá schopnost obnovit životy ani vztahy.

Někdo blízký může být právě teď chycen do pasti závislosti nebo nutkavého jednání. Možná tím, kdo je tím člověkem jsi právě ty. Každý čtvrtý návštěvník církve čelí nějakému problému, který ovládá jeho živost, bez toho, aby byl někdo bezprostředně nablízku. Problém, který ovládá náš život je cokoli, co panuje nad naší vůlí, co nás zotročuje. Drogy, alkohol, pornografie, hazard, peníze, přejídání, nakupování. Cokoli má potenciál nás zotročit. To je důvod proč nabízíme program Bodu obratu církvi, rodinám, komunitě.

Jako křesťané víme, že skutečná změna přichází zevnitř, skrze změnu myšlení. Bůh nás chce změnit uvnitř, nejen povrchně, či pouze okolnosti kolem nás. Na setkání skupin si připomínáme různé biblické příběhy, které jen dosvědčují, že člověk vždy potřeboval pomoc. Díky příběhům lidí ve skupině a příběhům lidí z bible je možné lépe porozumět příčinám a symptomům svých problémů a tomu, jakým způsobem padají do  pasti, které ničí je a jejich blízké. 

Bod obratu ti může pomoci, pokud …

  • Bojuješ s nějakým problémem
  • Chceš porozumět sám sobě, svým emocím
  • Máš potíže ve vztazích
  • Máš zájem porozumět kořenům chování, ve kterém ti není dobře nebo jim trpí druzí
  • Chceš najít odpověď na to, jak žít svobodně
  • Chceš sloužit druhým více efektivně