Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co mi dalo setkávání na skupinách bodu obratu?

 

1)    1. Vědomí, že rozhodnutí udělat změnu ve svém životě mohu udělat opravdu každý den nově. Je to povzbudivé, zvláště když se mi zrovna něco nepovede.

2)       2.  Mohu dál pracovat se svým hněvem, strachem a dalšími pocity, které jsem dřív spíš skrývala.

3)     3.  Mohu si uvědomovat „HRADBY“, které si buduju okolo sebe, ale zároveň i cihličku po cihličce odkrývat před svými blízkými a ukázat jim tak má slabá místa. Jsou to oblasti v mém životě, které mohu sdílet s někým blízkým, můžeme se za ně společně modlit, ale mohu dostat i láskyplnou konfrontaci, abych si mohla uvědomit skutečnost problému, ve kterém jsem.

4)       4.  Dostala jsem novou slupinu přátel.

5)        5. Mám návod, jak mohu sloužit dalším.

6)       6. Dostala jsem lekci, jak se nemám chovat ke svému manželovi. I to tu musím nebo spíš chci zmínit. Když jsme měli lekci právě o našich hradbách v životě, hodně jsem o tom přemýšlela. Jednoho rána jsme šli s manželem nakoupit a já se ptala na nějaké konkrétní řešení pro naši rodinu. Už ani nevím, co to přesně bylo, ale nešlo o nic vážného. Můj muž začal vtipkovat a já upustila svůj hněv způsobem, který opravdu nebyl dobrý. (něco jako:…to jsou ty tvoje hradby ve tvém životě, já čekala řešení a ty to zlehčuješ…) Vůbec to nebylo s láskou, manžel se na mě podíval a povídá: „No – asi tě na bod obratu už pouštět nebudu.“ Sice jsem si to uvědomila docela brzo, omluvila jsem se mu a společně jsme se zasmáli, ale poučení pro mě zůstalo. Tak přesně toto nebyla ta láskyplná konfrontace, o které nám Vlaďka povídala.

7)      7. Přemýšlení nad biblickými verši k danému tématu je pro mě vždycky povzbuzení a nový pohled. Prostě, Boží slovo je živé a je jako dvousečný meč. A opět jsem si uvědomila, že hladověním po Božím slově jenom ztrácím a nic nezískávám. Pokud si nenajdu čas na denní studium Božího slova, protože nestíhám ostatní povinnosti, neušetřím tento čas, ale právě naopak mi bude chybět.

8)       8.  Bod obratu mi ukázal i oblasti, kterými jsem v životě sama neprošla, ale kterými procházejí lidé okolo mě. Tím mi mohli i trochu poodhalit to, proč někteří lidé okolo mě reagují jinak, než jsem zvyklá a co je k tomu mohlo v jejich životě vést.

9)        9.  Život bez řádu a pravidelného režimu je příležitostí k úniku a může přinášet i snahu o útěk. Pro mě je to opět utvrzení, když jsem hodně času doma sama, že bez pevného řádu já sama stagnuju. (Jen pro vysvětlení, byla jsem doma 12 let v plném invalidním důchodu, prošla jsem časem, kdy jsem potřebovala pomoc od ostatních v rodině. Teď jsem Bohu vděčná za uzdravení, postarám se sama o sebe, mohu sloužit i druhým a Bůh mě stále učí nové věci. Už nemám plný ID, už mám i domácí práci a jen se ptám Pána, co mám dál dělat.)

Doporučuji Bod obratu každému křesťanu. Ať už proto, že se někdo potýká s pokušením nebo nějakou závislostí anebo aby on sám mohl pomáhat a sloužit svým blízkým. A vidím, že těchto lidí, kteří potřebují pomoci, je hodně. 


Chtěla bych poděkovat Vlaďce Markové. Je to lektorka, která se nechá vést Duchem svatým, modlí se za nás a za Boží vedení, má srdce nás potěšit, povzbudit, ale i napomenout a láskyplně nás vede ke konfrontaci.